Web Tasarım


KORUYUCU BOYA

Ahşap koruyucu boya malzemeleri solvent bazlıdır. Ahşap yüzey tarafından kolaylıkla emilip, tahta yüzeyini UV ışınlarından korur ve renklerin uzun süreli dayanıklılığını sağlar. Ahşabın nefes almasını da sağlarken küf ve mantarlara karşı korur. Ayrıca malzeme koruyucu boyalar kaynar su, darbe vb. gibi fiziki etkenlere karşı da dayanıklıdır.

Ahşap koruyucular, kullanımdan önce inceltilmeye gerek duyulmadan kullanılabilirler. Toz bırakmayan bez ile uygulanmalıdır. Uygulamadan önce ahşap yüzeyindeki eski boya, yağ, kir ve tozlar temizlenmelidir. Hatta zımparalanmalıdır. Ahşabı mantar, küf ve çeşitli böceklere karşı korunmasını sağlamak için 1 – 2 kat koruyucu uygulanmalıdır.
Ahşap koruyucu vernikler ise, ahşabın daha çok dış mekanlardaki kullanımında ahşabı küfe, mantara ve çürümelere karşı koruyan, suya ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapıya sahiplerdir. Kullanım alanları, pencereler, bahçe mobilyaları, çitler, ahşap evler, yatlar vb. ahşap uygulamalardır. Ahşabın damarlı yapısını ön plana çıkaran bir özelliği vardır. Birçok renk seçenekleri vardır. İnşaatlardaki döşeme tahtaları, doğramalar, korkuluklar vb. ahşap koruyucular veya vernikler ile korunur.
Genellikle otomobil boyası olarak kullanılan selülozik bazlı akrilik boyalar üzerine koruyucu vernik kullanılmadan uzun süre dayanıklı olarak kalmaz. Ancak selülozik bazlı akrilik boyaların koruyucu verniklerinin üzerine sürülen herhangi başka bir boya tutunamaz.

Boyanın koruyucu ve uzun ömürlü olması için uygulanacak yüzeyin temiz ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Madenler içinde en çok paslanan demir olduğu için, demirden yapılan malzemeler düzenli olarak koruyucu boyayla boyanmalıdır. Uzun koruma da boya badana yaparken kullandığımız boya malzemeleri ve boya renkleri de odanın görünümü açısından oldukça etkilidir.

Madenlerin paslanması sonucunda aşınma ortaya çıkar. Bunu önlemek için koruyucu boyalar kullanmak çözüm yollarından en etkili olanıdır. Buradaki amaç, madenin havayla temasını önlemektir.


Duyurularımız  
» Web Sitemiz Açıldı
» BAHAR KAMPANYASI
 
 
ankara boyacı, boyacı ankara,ankara badanacı,badanacı ankara,ankara boya firması,ankara boya ustası,ankara dekorasyon ustası,ankara dış cephe boyası,ankarada boya yapanlar,ankara dekorasyon,ankara dekor,dekorasyon ankara,dekorasyon,ev dekorasyon,iç dekorasyon,asma tavan,alçı,boya,badana,ev boyama,duvar boyacı,boyacı ustası,dış cephe boyama,dış cephe boya,tavan boyama,pencere cilası,çankaya boyacı,dikmen boya badana,çayyolu boyacı,çayyolu badana,ankara boya